Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Biblioteka Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 00:00

czytelniknag1

O czym śnią pierwszaki?O lodach, deserze z bitą śmietaną, lizakach, deskorolce, komputerze…..Czyżby to sen na jawie? Pierwszoklasistom z grupy teatralnej przyśnił się chłopiec, który nie lubił książek. Do akcji włączyły się postacie z bajek, baśni i wierszy. Udało im się przekonać Jacka-opornego czytelnika o zaletach czytania i zrobić z niego prawdziwego mola książkowego.

czytelniknag2

 

Maluchy z klasy Ia pod opieką pani Bernadety Jaskólskiej udowodniły podczas pasowania na czytelnika, że należy dbać o książki, szanować, czytać i być ich strażnikami. Dobre rady przeplatane były piosenkami „Witajcie w naszej bajce”, „Leń”, „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach”.

czytelniknag3

Przyszli czytelnicy w obecności pani dyrektor Marii Moniki Klein, wychowawców oraz nauczycieli bibliotekarzy złożyli uroczyste przyrzecznie:

My uczniowie pierwszej klasy,

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek

będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą.

Przyrzekamy!

czytelniknag4

Następnie przeszły przez symboliczne drzwi biblioteki, aby otrzymać pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki oraz gazetkę dla rodziców. Po lekcji instruktażowej jak wypożyczać książki uśmiechnięte i szczęśliwe maluchy opuściły bibliotekę z pierwszą upragnioną bajeczką.

Do góry ▲

 

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 28 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm