Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Piłka ręczna „Do czterech razy sztuka”
„Do czterech razy sztuka” PDF Drukuj

rreczna1

       Dnia 10.02.2012 roku w hali Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Rejonu Pilskiego w ramach XIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotowie, Starostwo w Złotowie oraz SZS „Wielkopolska”.

      W Turnieju wzięły udział cztery drużyny, mistrzowie swoich powiatów, a mianowicie: Szkoła Podstawowa w Gołańczy, Szkoła Podstawowa w Rosku, Szkoła Podstawowa nr 2 w  Wągrowcu i gospodarz Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotowie.

      Turniej rozpoczął się od uroczystego otwarcia, którego dokonali pan wice Starosta Tomasz Fidler i dyrektor Szkoły Maria Monika Klein. Następnie dziewczynki z zespołu „RYTM” i „FLAY” zatańczyły krótki program taneczny przygotowany przez pp . Halinę Grajczak i Annę Reczulską.Wśród zaproszonych gości na Turniej byli również Przewodniczący Rady Miasta Złotowa Stanisław Pikulik, Inspektor Oświaty Jan Kowalski, Dyrektor Wydziału Promocji Starostwa w Złotowie Przemysław Maliszewski oraz rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie.

rreczna2

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. A oto wyniki:                                                    

SP 1 ZłotówSP Gołańcz   12:8 (4:4) bramki dla naszej drużyny uzyskali: Mikołaj Skrzydlak-5, Karol Smoliński-2, Szymon Osada-3, Eryk Kulengowski-1, Marcin Zepf-1

SP GołańczSP Rosko   12:7 (5:8)

SP 2 WągrowiecSP Gołańcz  10:15 (5:10)

SP 1 ZłotówSP 2 Wągrowiec   18:8  (8:5), bramki dla naszej drużyny zdobyli: Karol Smoliński-8, Mikołaj Skrzydlak-4, Marcin Zepf-3, Eryk Kulengowski-2, Szymon Osada-1.

SP 2 WągrowiecSP Rosko    14:18 (4:15)

SP 1 ZłotówSP Rosko   11:8  (4:6), bramki dla naszej drużyny zdobyli: Szymon Osada-4, Mikołaj Skrzydlak-3, Karol Smoliński-3, Oskar Kucharski-1.

Mecze były bardzo emocjonujące i wyrównane. Walka toczyła się od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów w osobach Marcina Łyjaka i Pawła Kuczyńskiego. Sekretarzem zawodów był Mirosław Głyżewski i Anna Reczulska, a opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka Janina Bodnar. Nad sprawnością Turnieju czuwał główny organizator Mariusz Ziatyk.

Kolejność w Turnieju:    

                                                     pkt                      bramki                       

I miejsce   SP 1 Złotów

6 41-24

II miejsce   SP  Rosko

4 36-32

III miejsce SP  Gołańcz

2 30-34

IV miejsce SP 2 Wągrowiec

0 32-51

                                             rreczna3

Uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, a trzy pierwsze zespoły medale, które wręczali dyrektor Szkoły Maria Monika Klein, Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Pikulik, Inspektor Oświaty Jan Kowalski.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie będą reprezentowali Rejon Pilski na Mistrzostwach Wielkopolski, które odbędą się w marcu br.

Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 im Stanisława Staszica w Złotowie: Kamil Łukaszczyk, Jakub Jabłoński, Marcin Zepf, Szymon Osada, Eryk Eronka, Mikołaj Skrzydlak, Artur Pieścikowski, Karol Smoliński, Filip Weimann, Eryk Kulengowski, Stanisław Lwszczyński, Jacek Sztykowski, Oskar Kuchaeski, Kacper Deręgowski, trenerem zespołu jest Mariusz Ziatyk nauczyciel wychowania fizycznego.

Drużyna z SP 1 Złotów w ostatnich trzech latach zajmowała II miejsce w Rejonie Pilskim i dopiero w czwartym swoim starcie zdobyła tytuł  Mistrza Rejonu Pilskiego.

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 28 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm